barefoot      |      vegan      |      ethical

Barefoot boty

OstatníNákup po telefonu
+420 736 124 000

Nákup po emailu
info@ahinsashoes.cz

Novinky emailem
Sociální sítěPomůže nošení barefoot obuvi při poruchách rovnováhy ?

Upozornění : jedná se o obecná doporučení, která mají pouze informativní charakter. Vždy prosím individuálně konzultujte se svým lékařem či fyzioterapeutem (nebo se můžete obrátit přímo na naše fyzioterapeuty >>). Nenesme žádnou zodpovědnost za Vaše jednání na základě níže uvedených informací.
 
Jako vždy, záleží na tom, jaká je přesně příčina poruchy rovnováhy. Ale obecně lze říci, že rozhodně ano :)

Barefoot obuv je specifická svou tenkou a flexibilní podrážku, díky čemuž v ní noha může fungovat téměř jako naboso. A právě jedním ze zásadních zdrojů informací pro mozek, které využívá pro udržení rovnováhy, je právě naše ploska. Čím lépe dokáže naše noha "číst" terén, tím kvalitnější informace máme. Čím více informací proudí z nohou do mozku, tím více se aktivují oblasti tyto informace zpracovávající a tím kvalitnější je i následná odpověď - reakce našeho těla.

A aby se mohla reakce našeho těla dobře "uskutečnit", opět musí mít noha dobrý kontakt s terénem. Jak by mohla noha reagovat na nerovnost terénu přes tlustou či tvrdou podrážku ? Naopak v barefoot obuvi může noha přes tenkou a flexibilní podrážku dosáhnout odpovídajícího kontaktu s podložkou a zajistit tak potřebnou stabilizační / rovnovážnou reakci :)

Vnímání nohou a jejich kvalitní reakci lze cvičit chůzí naboso (nebo v barefoot obuvi), ale i samozřejmě pomocí různých speciálních technik, se kterými Vám rádi poradí specializovaní fyzioterapeuté >>